Vīrietis smīn par citu sāpēm, nemāk mierināt.

Jautājums:

Sakiet lūdzu, kas par iemeslu varētu būt tam, ka vīrietis (40g) ja kāds raud vai ir par kaut ko bēdīgs nevis cenšas to otru mierināt vai saprast problēmu, bet vienkārši nejauki smīn un neko nesaka. Pats saka, ka tas viņam tā neapzināti sanākot. Šāda taktika tiek pielietota gan pret sievu, gan meitām. Attiecības ar savu mammu viņam sliktas, jo mamma ļoti valdonīga, ģimenē nav pieņemtas nekādas mīļuma izpausmes. Ko šāda situācijā varētu darīt, jo pie psiholga viņš iet atsakās. Šajā situācijā ļoti žēl meitiņu. Pašam viņam šķiet, ka viss ir kārtība.

Atbilde:

Cilvēkam, kurš pats augot nav saņēmis ne mīļumu, ne mierinājumu, grūti (dažreiz pat bez īpaša darba ar sevi  neiespējami,- ja pieredze bijusi ļoti skarba) to nodot tālāk- saviem bērniem, sievai, citiem tuviniekiem. Visticamāk, ka Jūsu vīrs nepriecājas par asarām un sāpēm un negrib neko ļaunu, bet vienkārši nemāk, nezina, kā ar šādām jūtām apieties, ko darīt, kad kāds raud, kādus vārdus teikt. Viņš, domājams, jūtas apmulsis, nedrošs- tāpēc arī neapzināts smīns.

Ja pie psihologa (psihoterapeita) viņš iet nevēlas, tad kaut ko darīt šajā situācijā varat vienīgi Jūs. Lūk, daži ieteikumi:

mierināt meitiņas pati (bērniem svarīgi mierinājumu saņemt, mazāk svarīgi, no kura tieši no vecākiem);

pārvarēt dusmas uz vīru (viņš tāds ir, jo daudz cietis, nevis slikta rakstura dēļ) un palīdzēt viņam iemācīties sniegt mierinājumu- pateikt, ko tieši meitas no viņa gaida, piemēram, “paņem viņu klēpī un vienkārši pašūpo”, “apskauj viņu un piespied sev klāt”, “viņai pietiktu, ja tu pateiktu, ka tev žēl viņas”, “papūt sasisto vietu un pasaki, ka sāpes pāries”, iedrošiniet viņu, ka viņam izdosies un meitas būs ļoti pateicīgas, pēc tam paslavējiet, rēķinieties, ka pirmās reizes būs neveiklas;

pastāstiet meitām, ka tētis viņas mīl un ir labs, bet vienkārši neprot izrādīt maigas jūtas (kuras viņam ir!)- cilvēki ir dažādi, ir arī tādi, līdztekus šim trūkumam varat izcelt tēta labās īpašības, rādīt to, ko viņš meitām ir sniedzis- piemēram, iemācījis braukt ar riteni, aizvedis pie uz kino u.tml. (rādīt meitām to veidu, kā tētis izrāda savu mīlestību, un tāds noteikti ir);

atcerēties iemeslus, kādēļ izvēlējāties būt kopā tieši ar šo cilvēku un apdomāt, kā pati varētu būt labākās attiecībās ar viņu, tas nozīmē- ko darīt ar savu aizvainojumu (un tas nav ātri atrisināms, viegli atbildāms jautājums).

Lai izdodas!