Ko darīt, ja ir zems pašnovērtējums?

Jautājums: Labvakar.Man ir 28 gadi un cik es sevi zinu man visu laiku ir zems pašnovērtējums un es sev riebjos un bail no atbildības.Darbā saka ka man jajiet pie psihologa,bet man nepatīk tādi ārsti un es neticu vai man varētu palīdzēt mainīt pašnovērtējumu.Sakiet lūdzu vai man tiešām būtu jāaiziet pie psihologa?Paldies.

Labdien!

Pastāvīgs riebums pret sevi un nedrošība ir ļoti smagas un mokošas jūtas, kas pavisam noteikti nav savienojamas ar emocionālu labsajūtu. Jums būtu steidzami jāmeklē psihoterapeita palīdzība (neesmu kompetenta novērtēt, vai varētu palīdzēt arī psihologs). Tā, kā aprakstāt, cilvēkam justies nevajadzētu, esat mocījies (-jusies) jau gandrīz 30 gadu, vai gribat tā nodzīvot visu dzīvi? Pats no sevis visdrīzāk nekas nemainīsies (ja jau līdz šim tas nav noticis). Pašnovērtējumu un attieksmi pret sevi var mainīt, tikai tas no Jums prasīs ieguldījumu, būtu jānoskaņojas ilgākam darbam ar sevi, bet rezultāts būs tā vērts. Jūs iegūsiet dvēseles mieru, gandarījumu par paveikto un droši varēsiet skatīties cilvēkiem acīs.

Nepatika pret “tādiem ārstiem” izzudīs, ja atradīsiet speciālistu, ar kuru izveidosies laba sadarbība, jutīsieties saprasts (-ta), tomēr, lai tas notiktu, Jums ir jāpamēģina. Ja attiecības neveidojas, meklējiet citu.

Lai Jums izdodas!