Aizdomas par depresiju. Ko darīt?

Jautājums: Manam dēlam, pēc manā domām ir depresija – viņš ir nomākts, ar nevienu nerunā, neiet vairs uz darbu. Mēs nezinām ko darīt.

Labdien!

Saprotu, ka tas, kas notiek ar dēlu, Jūs uztrauc un rada bažas, un neiešana uz darbu, tiešām ir nopietns signāls, kas liecina, ka paša spēkiem vairs nevar tikt galā un jāmeklē palīdzība. Tomēr būtu vairāk jāzina, kas notiek dēla iekšējā pasaulē, vai minētās izpausmes tiešām saistītas ar psihisko veselību, vai tām ir kāds cits izskaidrojums (piemēram, dēls ir atlaists, pārdzīvo par to, bet kaunas izstāstīt). Mēģiniet aprunāties ar dēlu, pastāstiet par savām aizdomām, ka raizējaties par viņu.

Ja saruna neizdodas vai tās rezultātā Jūsu bažas apstiprinās, tad nepilngadīgu bērnu Jūs varat aizvest pie ārsta (psihoterapeita, ģimenes ārsta, psihiatra) arī tad, ja viņš nepiekrīt, taču ja Jūsu dēls pilngadīgs, tad rūpes par veselību ir viņa paša ziņā, pret viņa gribu neko izdarīt nevarat. Tad varat mēģināt viņu pierunāt meklēt palīdzību, atvieglot nokļūšanu līdz ārstam. Vai dēls tiešām cieš no depresijas, varēs pateikt speciālists pēc sarunas ar viņu.