Emocionāla nestabilitāte

Jautājums:

Sveiki! Pēdējos divus gadus es nesaprotu, kas ar mani notiek. Mani nekas neapmierina, slikts garastāvoklis, ar šādu sliktu garastāvokli varu jau pamosties no rīta. Ir arī dienas, kad jūtos priecīga, vēlos kaut ko darīt, bet tas nav uz ilgu. No tā visa cieš arī mani tuvie cilvēki, dzīvesbiedrs, jo viņiem visiem vienkārši nākas paciest manas histērijas. Bieži slikti guļu, katru nakti rādās murgi.. bieži arī vakaros nevaru aizmigt, jo galvā vienkārši “maļās” visādas domas… Par ko tas viss varētu liecināt? Ar cieņu, Ilona

Atbilde:

Labdien, Ilona!

Jūsu aprakstītā situācija liek domāt, ka Jūsu dzīve iegājusi strupceļā un ka kaut kas esošajā lietu kārtībā Jūs nepavisam neapmierina. Ja tas ilgst apmēram divus gadus gadus, tad iemesls varētu slēpties notikumos, pārmaiņās, kas notika šajā laikā vai neilgi pirms tam, bet var arī būt, ka smagums “vadzī” sakrājies pamazām, garākā periodā.

Redzu divas iespējas. Vai nu Jūs zināt, par ko ir runa (kas Jūs neapmierina, sagādā ciešanas), bet neredzat iespēju kaut ko mainīt, vai arī Jums nav ne jausmas, kas Jūsu dzīvē nav kārtībā.

Abos gadījumos Jums nepieciešama palīdzība no malas, pirmajā- lai izvērtētu savas iespējas un veiktu pārmaiņas vai arī samierinātos (tas arī nav noticis), ja nekas nav vēršams par labu, un saprastu, kā dzīvot tālāk, otrajā- lai dziļāk iepazītu sevi un savas patiesās vēlmes.

Negaidiet! Pats no sevis visdrīzāk nekas neatrisināsies.

Ar cieņu, Baiba Gerharde